Start Aktualności Gmina Paczków z prestiżową nagrodą

Gmina Paczków z prestiżową nagrodą

przez Nysa Hot

14 kwietnia  w siedzibie Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie odbyło się wręczenie nagrody laureatowi – Gminie Paczków, w pierwszej edycji konkursu „Samorząd dla Dziedzictwa”.  Nagrodę odebrali burmistrz Artur Rolka oraz jego zastępca Sebastian Kornaś.

Ze względu na trwający stan pandemii COVID-19 wydarzenie miało charakter kameralny. Gmina Paczków w 2020 r. została Laureatem w konkursie „Samorząd dla Dziedzictwa”. Był to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Generalnego Konserwatora Zabytków.

Celem Konkursu była promocja i upowszechnianie najlepszych wzorców w zakresie opracowywania i wdrażania gminnego programu opieki nad zabytkami. Spośród nominowanych to właśnie Gmina Paczków została najwyżej oceniona.

Jury wyróżniło Gminę Paczków między innymi za rozmaitość i wieloaspektowość działań związanych z dziedzictwem kulturowym i kompleksowy program ochrony zabytków.

Foto: Gmina Paczków

0 komentarz
0

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź