Start Aktualności Gmina Prudnik finansuje sprzęt do ratowania życia

Gmina Prudnik finansuje sprzęt do ratowania życia

przez Nysa Hot
Gdy ratownicy z Powiatu Nyskiego prowadzili rozmowy dotyczące zakupu nowego sprzętu, Prudnickie Centrum Medyczne otrzymało środki na wyposażenie karetki w m.in. urządzenia do mechanicznej kompresji. O zakupie opowiada Burmistrz Grzegorz Zawiślak. 

130 tysięcy złotych – tyle Gmina Prudnik przekazała na zakup specjalistycznych urządzeń dla Prudnickiego Centrum Medycznego. Teraz sprzęt będzie ratował życie pacjentom i ułatwiał prace medykom. Za środki z budżetu miasta ma zostać zakupiony defibrylator, a także sprzęt do mechanicznej kompresji klatki piersiowej.
Podjąłem decyzje, aby w związku z koronawirsuem wspomóc PCM. Rada nasza gminna też się nad tym pochyliła i ten wniosek poparła. Przekazaliśmy naszym ratownikom do najnowszej karetki PCM sprzęt warty 130 tys. złotych. Sprzęt jest w trakcie zamawiania
mówi burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak
Urządzenie do mechanicznej kompresji pozwala m.in. ograniczyć kontakt z pacjentem. Szczególnie ważny jest w czasie pandemii, gdy ratownicy medyczni narażeni są na styczność z osobami potencjalne zakażonymi. Sprzęt będzie miał także wpływ na komfort fizyczny medyków. Wszystko dlatego, że obecna ratownicy bardzo często prowadzą długie resuscytacje w kombinezonach. Sprzęt przyczyni się także do mniejszej ilości urazów stawów barkowych pracowników.
Ratownicy medyczni z Powiatu Nyskiego walczą o zakup 3, a docelowo 6 urządzeń do kompresji klatki piersiowej. Obecnie trwają rozmowy ze Starostwem Powiatowym.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź