Start Aktualności Gmina rusza z remontami dróg. Które jako pierwsze?

Gmina rusza z remontami dróg. Które jako pierwsze?

przez Nysa Hot

– Czas na drogi – mówił w kampanii wyborczej Kordian Kolbiarz. Burmistrz Nysy chce aby gmina mocno przyspieszyła z budową dróg. Potrzeby w materii są duże, zarówno w mieście jak i sołectwach. 

Dziś w Urzędzie Miejskim podpisano umowę na realizację długo oczekiwanej inwestycji drogowej na osiedlu Słowiańska. Chodzi o budowę drogi w ul. Kmicica – etap I.

Umowę podpisali Kordian Kolbiarz Burmistrz Nysy oraz Monika Babiarska – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o. Inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Na początku kwietnia gmina podpisała umowę na inne ważne zadania drogowe z przedstawicielem firmy Adamietz, Bartoszem Adamowiczem.

– Zakres robót obejmuje kompleksową przebudowę ul. Żwirki i Wigury w Nysie oraz budowę trzech dróg ul. Lazurowej, również w Nysie a także dróg w sołectwach Rusocin i Wierzbięcice. Prace rozpoczną się pod koniec kwietnia i potrwają do wiosny przyszłego roku – mówi Piotr Bobak Sekretarz Miasta Nysa.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź