Start Aktualności Gorąco na sesji powiatu

Gorąco na sesji powiatu

przez Nysa Hot

Nowe władze, nowe problemy. Tak można podsumować III sesję Rady Powiatu. Najwięcej kontrowersji wzbudziły poprawki do budżetu, ustanowionego jeszcze w poprzedniej kadencji.

Podczas sesji radni powiatowi ustalili składy osobowe komisji zdrowia i spraw społecznych. Nie obyło się bez dyskusji nad poprawnością procedur związanych z prowadzeniem sesji. Nowi radni udowodnili, że jeszcze muszą sporo poczytać, bo procedury nie są zawsze takie oczywiste jak się wydaje.

Koalicja wprowadziła istotne zmiany w ponad 160-milionowym budżecie. Z przyszłorocznych wydatków „wycięto” m.in. budowę ronda w Goświnowicach, przebudowę drogi w gminie Kamiennik oraz zadanie wykonania dokumentacji na ścieżkę pieszo-rowerową przy ulicy Długosza w Nysie. Zadania te zostaną zrealizowane tylko wtedy, gdy po konsultacjach z gminami Starosta uzna, że są najpilniejsze. Jeśli nie, pięć milionów z tego paragrafu pójdzie na inne zadania drogowe, a tych przecież nie brakuje. – Te zadania nie znikną, dajcie nam szansę i rozliczcie za rok – apelował Starosta Andrzej Kruczkiewicz.

Nowy zarząd wycofał się także z pół milionowej dotacji dla Otmuchowa. Przypomnijmy, kilka miesięcy temu gmina przejęła ośrodek wypoczynkowy Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. Koszty stworzenia ośrodka żeglarskiego będzie musiał pokryć sam burmistrz Otmuchowa lub szukać wsparcia w dotacjach unijnych.

Sporo kontrowersji wzbudziła przyjęta większością poprawka, zwiększająca o blisko 800 tys. zł. wydatki na promocję powiatu. Czyżby nowe gadżety za 1,3 miliona złotych? Na pewno to sprawdzimy.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź