Start Aktualności Grająca fontanna w Rynku. Pokazy 2 razy dziennie

Grająca fontanna w Rynku. Pokazy 2 razy dziennie

przez Nysa Hot

Na naszym rynku, od dziś, działa multimedialna fontanna. Codziennie w sezonie wiosenno – jesiennym, o godzinie 12.15 oraz 21.15, uruchomiony zostanie krótki pokaz muzyczno – świetlny.

– W południe będzie to jeden utwór muzyczny, wieczorem usłyszymy i „zobaczymy” trzy utwory. Obecna wersja fontanny jest kompromisem pomiędzy zabytkową częścią naszego rynku, a jego powojenną zabudową. Podobne rozwiązanie zastosowano na rynku we Wrocławiu. Nasza fontanna usadowiona jest dokładnie w tym miejscu, w którym jeszcze przed II wojną światową stała jej poprzedniczka. Architekci i projektanci uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla naszego śródmieścia będzie fontanna powierzchniowa, ozdobiona grubymi szklanymi taflami z naniesionymi herbami związanymi z historią miasta – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

– Fontanna ma też funkcję użyteczną i pozwala na to aby w upalne dni móc z niej skorzystać. Do zakończenia remontu rynku pozostaje jeszcze jedynie skwer przed Bazyliką. Prace na nim powinny zakończyć się do końca września – dodaje Kolbiarz.

Foto: Gmina Nysa

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź