Start Hot Grozili śmiercią mężczyźnie. Mieli młotek i przedmiot przypominający broń

Grozili śmiercią mężczyźnie. Mieli młotek i przedmiot przypominający broń

przez Nysa Hot

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego. Przy użyciu młotka oraz przedmiotu przypominającego broń grozili 32-latkowi śmiercią. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 25 maja na jednej z ulic w Otmuchowie. Jak ustalili policjanci, do pokrzywdzonego przyjechało dwóch mężczyzn, którzy zażądali wydania pieniędzy.

– Gdy usłyszeli odmowę i nie osiągnęli zamierzonego celu, zaczęli grozić pokrzywdzonemu, używając niebezpiecznych przedmiotów. Z uwagi na obecność świadka, mężczyźni uciekli – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

32-latek zawiadomił Policję. W wyniku zebranych informacji nyscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn.

– Po zebraniu materiałów dowodowych przez mundurowych, Sąd Rejonowy w Nysie, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Narkotyki były ukryte w pomieszczeniach zajmowanych przez zatrzymanych. Substancje zostały zabezpieczone do analizy – mówi st. sierż. Janina Rudkowska, p. o. oficera prasowego KPP w Nysie.

27 i 34-latek wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mieli grozili pozbawieniem życia 32-letniemu mężczyźnie. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź