Start Aktualności Grupa AZOTY ZAK S.A. wspiera szpital powiatowy

Grupa AZOTY ZAK S.A. wspiera szpital powiatowy

przez Nysa Hot
Prezes Grupy Azoty ZAK S.A. Artur Kamiński przekazał Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Nysie czek na kwotę 108 tys. zł na realizację opieki zdrowotnej, w związku z przeciwdziałaniem covid-19.

Pieniądze umożliwiają zakup specjalistycznego urządzenia Corpuls, służącego do monitorowania parametrów życiowych pacjentów, którzy są leczeni w komorze hiperbarycznej. Komora pomaga m.in. ratować pacjentów po zatruciu czadem czy ciężkim poparzeniu. W nyskim szpitalu została zainstalowana kilka miesięcy temu.
– Po wsparciu przed rokiem szpitala covidowego w Kędzierzynie-Koźlu oraz szpitala w Białej przed miesiącem, teraz pomagamy również niezwykle ważnemu szpitalowi na mapie Opolszczyzny. Szpital był i jest bardzo ważnym ośrodkiem w walce z pandemią koronawirusa, dlatego też przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Aktywów Państwowych podjęliśmy decyzję, żeby też wesprzeć de facto w ciągłej walce z pandemią szpital w Nysie – mówi Artur Kamiński
Podczas przekazanie symbolicznego czeku obecni byli m.in. Starosta i Wicestarosta Nyski oraz dyrektor ZOZ w Nysie.  Za nieocenioną pomoc w trakcie pandemii Norbert Krajczy przekazał na ręce prezesa Grupy Azoty podziękowania.

To kolejne wsparcie Grupy Azoty publicznej służby zdrowia

Fot: Starostwo Powiatowe w Nysie

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź