Start Aktualności Grupa Azoty ZAK nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

Grupa Azoty ZAK nagrodzona Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy

przez Nysa Hot

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy już po raz 22. wyróżnił firmy i instytucje wykazujące szczególną dbałość o bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia. Wśród nich znalazła się Grupa Azoty ZAK, która otrzymała dziewiątą Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Podczas uroczystego wręczenia w Warszawie kędzierzyńską spółkę reprezentował prezes zarządu Paweł Stańczyk.

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy dla Grupy Azoty ZAK została przyznana na lata 2021-2023. Prestiżowe wyróżnienie potwierdza wysoki poziom bezpieczeństwa utrzymujący się w spółce. Cel ten był możliwy do osiągnięcia m.in. dzięki modernizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych.

Ponadto mimo szerzącej się pandemii COVID-19 zakład utrzymał zdolności produkcyjne.

– Wyjątkowe okoliczności, takie jak obecnie panująca pandemia, skłaniają do powrotu do podstaw i skupienia się na tym, co najważniejsze. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników to wartości, które stoją na pierwszym miejscu bez względu na okoliczności. Jesteśmy zadowoleni z utrzymywania pozytywnych wskaźników pamiętając jednocześnie, że za każdą liczbą stoi żywy człowiek – mówi Paweł Stańczyk, prezes zarządu Grupy Azoty ZAK. 

Od 1999 roku Grupa Azoty ZAK jest członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy – organizacji koordynowanej przez CIOP-PIB, zrzeszającej 160 przedsiębiorstw i instytucji, które mogą być stawiane za przykład w kwestiach związanych z kulturą bezpiecznej pracy. W 2000 roku spółka otrzymała Zieloną Kartę, w 2002 roku Srebrną, a w  kolejnych latach dziewięć Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy.

Fot. Nel Gwiazdowska

Powiązane artykuły

Skomentuj

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź