Start Aktualności Grupy Azoty pomaga placówkom medycznym

Grupy Azoty pomaga placówkom medycznym

przez Nysa Hot

Kolejna placówka medyczna w regionie otrzymała wsparcie od Grupy Azoty ZAK S.A. 17 maja szpital w Białej otrzymał blisko 90 tysięcy złotych. Za te pieniądze placówka kupi 3 specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii.

Azoty pomagają w pandemii

Grupa Azoty ZAK znana jest ze wspierania sportu i kultury. Odkąd trwa pandemia mocno wspiera również służbę zdrowia. Dzięki wsparciu Azotów niewielki szpital w Białej zyska trzy nowoczesne łóżka do intensywnej opieki medycznej. Czwarte – szpital kupi z własnego budżetu.

Pandemia wprawdzie osłabła w ostatnich miesiącach, ale musimy cały czas stać na baczności i zdawać sobie sprawę z tego, że musimy dalej walczyć z pandemią, stąd to nasze wsparcie – mówi prezes Grupy Azoty, Artur Kamiński

Do 6 maja szpital w Białej był placówką covidową, która leczyła nie tylko mieszkańców z naszego regionu, ale także osoby z ościennych województw. Obecnie szpital będzie przyjmować pacjentów, którzy mają powikłania pocovidowe, w tym kłopoty z sercem. Jak mówi dyrektor d/s medycznych placówki, nowe łóżka na pewno odciążą personel szpitala i będą bardziej komfortowe dla pacjentów.

Grupa Azoty od początku pandemii przekazała już blisko pięć milionów złotych na wsparcie służby zdrowia. Prezes Artur Kamiński zapowiedział, że kierowana przez niego Grupa ma w planach dalsze wspieranie placówek w tym obszarze.

ZOBACZ MATERIAŁ FIMOWY Z PRZEKAZANIA FUNDUSZY W TELEWIZJI REGIONALNEJ >>> link

szpital w Białej

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź