Start Aktualności Halloween już w sobotę. W tym roku inne niż zwykle

Halloween już w sobotę. W tym roku inne niż zwykle

przez Nysa Hot

W tym roku świętowanie Halloween, które przypada na 31 października, będzie różnić się od tych w ostatnich latach. Pandemia koronawirusa powoduje, że musimy zachować nie tylko reżim sanitarny, ale także dystans społeczny.

Halloween to święto popularne przede wszystkim w kręgu kultury angloamerykańskiej. 31 października organizowane są m.in. imprezy kostiumowe, konkursy rzeźbienia dyń, maratony horrorów i tym podobne atrakcje. Dzieciaki przebierają się za duchy, wampiry, odpalają świece w dyniach i wędrują po domach, by zebrać cukierki. W tym roku jednak nic z tego. Na przeszkodzie stanęła bowiem pandemia koronawirusa.

A że znaczna część naszej aktywności przenosi się teraz do sieci, okazję wykorzystują media społecznościowe. Facebook postanowił wyjść naprzeciw obecnej sytuacji i zadba o to, żeby użytkownicy poczuli klimat związany z Halloween. Platforma już wkrótce wzbogaci Messenger upiornymi filtrami i specjalnymi naklejkami, którymi będziemy mogli się także cieszyć na stronie głównej. Będzie również możliwośc zmiany tła ekranu. Niektórzy użytkownicy już mogą cieszyć się nowymi zmianami. Pozostali powinni mieć do nich dostęp już wkrótce.

Kto woli bardziej tradycyjne rozwiązania, temu zostaje maraton horrorów, tym razem w mocno ograniczonym składzie, czy strasznie smaczne pyszności. Ciasteczka z wróżbą? Jak najbardziej, w tym okresie na pewno przyda się coś na poprawę nastroju. I oczywiście dobra wróżba na nowy rok, bo ten, zostając w haloweenowej nomenklaturze, zdecydowanie sprawił nam psikusa.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź