Start Aktualności I rocznica działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Paczkowie

I rocznica działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Paczkowie

przez Nysa Hot

2 czerwca świętowano I urodziny Środowiskowego Domu Samopomocy w Paczkowie. Jubileusz był okazją do spotkania się w szerokim gronie i  podsumowania funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy.

– Było wiele wzruszających słów, sympatycznych gestów i podziękowań wzajemnych, co świadczy o dobrej atmosferze i wartościach społecznych, jakie niesie działanie ŚDS w Paczkowie  i samej postawie dyrekcji i pracowników, których zaangażowania nie można wymierzyć jedynie godzinami pracy. Głos zabrał Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka, który skierował słowa uznania w stronę Pani Dyrektor oraz pracowników ŚDS, dziękując za codziennie podejmowany trud i zaangażowanie, które wkładają w rozwój placówki oraz pomoc jej uczestnikom. To wysiłek, który procentuje później uśmiechem i nowymi umiejętnościami podopiecznych. To wyjątkowy dom, który zawsze może liczyć na wsparcie naszego samorządu – informuje Gmina Paczków. 

W zajęciach prowadzonych przez ŚDS uczestniczy ponad 40 mieszkańców gminy Paczków. Podopieczni biorą udział w zajęciach terapeutycznych. Nadrzędnym celem jest także integracja uczestników ze środowiskiem lokalnym. Dzięki uczestnictwu w różnorodnych zajęciach podopieczni nauczyli się m.in. obsługi komputera.

Foto: Gmina Paczków

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź