Start Aktualności III edycja Forum Rozwoju Regionalnego w Opolu

III edycja Forum Rozwoju Regionalnego w Opolu

Spotkanie świata nauki, biznesu i administracji dla rozwoju Opolszczyzny

przez Nysa Hot

28 września o godzinie 11:00 w „Łączniku” Politechniki Opolskiej odbędzie się trzecia już edycja Forum Rozwoju Regionalnego (FRR), które zgromadzi przedstawicieli świata nauki, biznesu, przemysłu i administracji. Wydarzenie to ma na celu stworzenie przestrzeni do konstruktywnej dyskusji nad rozwojem województwa opolskiego oraz promocję współpracy między różnymi sektorami życia gospodarczego regionu.

Wydarzenie swoim patronatem honorowym objął wiceminister obrony narodowej i poseł ziemi opolskiej Marcin Ociepa, który jest nie tylko inicjatorem Forum, ale z wielkim zaangażowaniem wspiera inicjatywy mające na celu podniesienie potencjału rozwojowego Opolszczyzny.

Głównym celem Forum Rozwoju Regionalnego jest stworzenie platformy do dyskusji nad kluczowymi dla regionu kwestiami. Podczas licznych paneli eksperckich, uczestnicy będą mieli okazję omówić m.in. zagadnienia z zakresu rozwoju gospodarczego, samorządu, uczelni wyższych, branżowych centrów umiejętności oraz opieki zdrowotnej.

Przewodnim motywem tegorocznej edycji będzie próba odpowiedzi na pytanie: jak przyciągnąć inwestorów do Opolszczyzny i zwiększyć potencjał gospodarczy regionu? W kontekście globalnej konkurencji to niezwykle ważna kwestia, a eksperci i uczestnicy Forum z pewnością zaprezentują różnorodne perspektywy i pomysły na to wyzwanie.
Podczas Forum zostaną przyznane prestiżowe odznaczenia – Zasłużony dla Gospodarki RP,  Zasłużony dla Rolnictwa, Zasłużony dla Turystki, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas.

Organizatorami III edycji FRR są Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partnerami wydarzenia są Agencja Rozwoju Przemysłu, Politechnika Opolska oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź