Start Hot Ile osób zatrudni Umicore?

Ile osób zatrudni Umicore?

przez Nysa Hot

W środę Umicore oficjalnie rozpoczął produkcję. Zakład w Nysie jest pierwszą fabryką materiałów katodowych w Europie. Jest najnowocześniejszym tego typu zakładem na świecie. Nasi Czytelnicy często pytają jakie to będzie mieć przełożenie na rynek pracy. Zapytaliśmy więc prezesa zarządu Grupy Umicore.

Firma Umicore jest właścicielem 90 hektarów gruntu w nyskiej strefie ekonomicznej i już planuje rozbudowę zakładu. Ta ma potrwać do 2030 roku.

Na początek pracę w fabryce znajdzie około 400 osób. Wraz z rozwojem zakładu ma rosnąć także zatrudnienie.

-Mamy ambitne plany. Globalnie mamy zdolność wyprodukowania 400 kilowatogodzin, w tym połowę w zakładzie w Nysie. Jeśli chodzi o zatrudnienie, będzie to oznaczało, że będziemy zatrudniać od 2500 do nawet 3000 osób. Cieszymy się bardzo, bo tutaj znaleźliśmy wykwalifikowanych pracowników, których potrzebujemy – mówi mówi Mathias Miedreich, prezes zarządu Grupy Umicore.

Warto śledzić stronę internetową Umicore, gdzie na bieżąco publikowane będą oferty pracy na poszczególnych stanowiskach.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź