Start Aktualności Iluminacja Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła

Iluminacja Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła

przez Nysa Hot

Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Piękno w architekturze. Harmonia miejsca”, organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie wraz ze Starostwem Powiatowym w Nysie.

Kolejna konferencja naukowa na PWSZ w Nysie

W obradach konferencji będą uczestniczyli przedstawiciele zagranicznego i krajowego środowiska naukowego: architekci, urbaniści, historycy sztuki, kulturoznawcy i filozofowie. Tematyka referatów ukierunkowana jest na wielowarstwową analizę przestrzeni architektonicznej i egzystencjalnej jako warunków zadomowienia człowieka w świecie, jego przynależności do miejsca.

Otwarcie konferencji w dniu 13-tego maja o godz. 9.00, Wydział Nauk Technicznych PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5.

Dwudniowe wydarzenie on-line będzie dostępne po linkiem: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_dUR5HUi3R7aoRW8879XwVg

W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania projektowe w zakresie kształtowania i rewitalizacji miejsc, nadawania im nowej funkcji w równowadze z kulturową i architektoniczną tradycją określonego miejsca, wytwarzającą jego tożsamość i atmosferę jego niepowtarzalności.

Iluminacja kościoła w Nysie

Konferencji towarzyszą liczne wydarzenia, m. in. prezentacje miejsc o wysokich walorach artystycznych, kulturowych i architektonicznych, koncert wykładowców i studentów Wydziału Jazzu PWSZ w Nysie połączony z iluminacją Kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Nysie oraz przedstawienie rezultatów studenckich warsztatów architektonicznych. Obrady konferencji i wydarzenia towarzyszące będą dostępne w języku polskim i angielskim.

Powiązane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zatwierdź