Ruszamy na kajaki

W dniach 22-26 czerwca Klub Turystyki Popularnej Szarotka organizuje kolejny, już XXIII spływ kajakowy Nysą Kłodzką. Warto się zapisać już dziś. NysaHot poleca!


Spływ z Kłodzka przez Bardo i słynny już przełom bardzki do Nysy to niezapomniana przygoda. Warto skorzystać i spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych instruktorów i opiekunów. Mniej doświadczeni kajakarze mogą skorzystać w czerwcu (01.06) i lipcu (28.07) z kajakowych harców, odpowiednio na stawie za szpitalem i na rzece przy przystani kajakowej. Wisienką na torcie tegorocznego sezonu będzie jubileuszowa XV edycja klubowego spływu na trasie Nysa-Skorogoszcz. To wydarzenie zaplanowano w dniach 10-11 sierpnia br. We wrześniu młodość dzięki zabawie z kajakami będą chcieli sobie przypomnieć seniorzy, których zobaczymy pływających na Stawie Łabędzim.

Czytany 553 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 28 maj 2019 18:28

Artykuły powiązane

 • Kiedy na kajaki?

  Kto w tym roku jeszcze nie był na kajakach, będzie miał okazję nadrobić zaległości. 28 lipca z okazji Dni Twierdzy Nysa klub turystyki popularnej "Szarotka" zaprasza na kajakowe harce. To doskonała rozrywka dla całych rodzin.

  W tym roku będziemy mogli popływać Nysą-Kłodzką, z przystani kajakowej w kierunku zapory. Następna taka okazja dla aktywnych odbędzie się 31 sierpnia, 28 września oraz 10 października. Szarotka umożliwia ponadto indywidualne spływy dla członków stowarzyszenia. Warto się zapisać! Kto chce sprawdzić atmosferę okazją będzie XV Klubowy spływ pn. "Nysa Kłodzka 2019", zaplanowany w dniach 10-11 sierpnia br. z Nysy do Skorogoszczy. We wrześniu (06.09) jak radzą sobie z wiosłami pokażą nyscy seniorzy, którzy na Stawie Łabędziem będą świętować dzień seniora.

 • Przystań kajakowa pod skrzydła ARN?

  Dobra wiadomość dla miłośników kajakarstwa. Nieczynna od zeszłego sezonu przystań kajakowa na Nysie-Kłodzkiej może przejść w ręce Agencji Rozwoju Nysy.

  Wakacje w pełni, a oddana zaledwie przed rokiem przystań kajakowa czeka na nowego właściciela. Niechciana w Starostwie Powiatowym, przystań może przejść pod skrzydła ARN, która zarządza większością obiektów sportowych w mieście. To dobra wiadomość dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z tej atrakcji.

  W tym sezonie przystań była użytkowana jedynie przez klub "Szarotka", który organizował aktywne soboty na rzece, choćby przy okazji święta miasta. Na razie trwają negocjacje, a o ponownym oddaniu do użytku przystani będziemy informować na nhot.

 • Kto weźmie przystań kajakową?

  Przystań kajakowa po jesiennym rozruchu miała być hitem na wiosnę. Tymczasem Starostwo Powiatowe poważnie rozważa jej przekazanie w inne ręce lub całkowitą likwidację.

  Czesław Biłobran zapowiadała zakup gondoli dla zakochanych oraz łódki dla osady wioślarskiej dla studentów PWSZ. Nowe władze Powiatu mają jednak inny pomysł na wybudowaną kilka miesięcy temu przystań. Ma ona trafić w posiadanie PWSZ, a jeśli Rektor Uczelni się nie zgodzi, będzie trzeba znaleźć innego właściciela. Niechcianą w Starostwie przystań na pewno w swoich strukturach chętnie zobaczy Agencja Rozwoju Nysy lub gmina. - Jeśli kto zgłosi się do nas z takim pomysłem na pewno poważnie podejdziemy do tematu - mówi dla nhot Burmistrz Kordian Kolbiarz. - Jesienią kajaki i łódki cieszyły się dużym zainteresowaniem i warto kontynuować ten temat.

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…