×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 558.
3 bańki od marszałka

128 wniosków wpłynęło do organizatorów II edycji marszałkowskiego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy subregionu nyskiego i brzeskiego łącznie zgłosili 21 pomysłów na to jak zmienić nasze najbliższe otoczenie.

Biorąc pod uwagę statystyki mówiące o tym, że łatwiej otrzymać wsparcie z budżetu marszałka niż z budżetu gminy, lista 6 wniosków nie robi na nikim wrażenia. Nie mniej gratulujemy autorom zaangażowania. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza projekty związane z edukacją i rozwoje dzieci. Oprócz wymienionych poniżej pomysłów złożono trzy zdania wspólne dla obydwu powiatów, m.in. na organizację wyjazdów edukacyjnych i kulturalnych, czy też organizację Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance. - Budżet obywatelski sprawdza się nie tylko na poziomie gminy - mówi dla nysahot radny Rady Miejskiej w Nysie, Marcin Wajda. - Od kilku lat możemy zaobserwować zwiększające się zainteresowanie tego typu przedsięwzięciami. To dobry trend bo to mieszkańcy wiedzą najlepiej jakie są ich potrzeby. Trzymam kciuki za urząd marszałkowski - dodaje Wajda.

Marszałek Andrzej Buła do rozdysponowania na poszczególne regiony ma 3 miliony złotych. O tym które zadania zostaną wykonane zadecydujemy wszyscy wspólnie. Głosować będzie można w dniach 9-29 kwietnia br. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej szczytnej inicjatywie. Nie głosujesz, nie narzekaj!

Wykaz projektów z powiatu nyskiego:

Lokalni – aktywni przez wspólne spędzanie czasu – bezpieczeństwo – rywalizacja – integracja mieszkańców sołectw gminy Nysa
Od juniora do seniora – aktywnie spędzaj czas
Bawimy się wspólnie w konstruowanie, kodowanie i programowanie
Multimedialny Świat Dziecka w Przedszkolu nr 12 w Nysie
Nyskie Centrum Nauki i Zabawy
Pasje łączą pokolenia II

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie https://budzet.opolskie.pl/ Wnioskodawców z naszego regionu zapraszamy do współpracy w promowaniu złożonych projektów.

Czytany 886 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 marzec 2018 20:35

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…