Alternatywna mapa Nysy

NysaHot to ambitny projekt na następną DEKADĘ (a jak!). Działamy w mediach i reklamie od wielu lat. Czas zatem na nasze zupełnie autorskie projekty. Jak już powoli zauważacie, stawiamy na inny przekaz niż pozostałe media. Nie przepisujemy i nie udostępniamy pracy innych, stawiamy na własne teksty bo mamy własne spojrzenie na to, co się dzieje wokół nas. A to niespełna 1% tego, co chcemy Wam zaproponować. Jednym z naszych najnowszych pomysłów jest alternatywna mapa Nysy.

Z góry przepraszamy, że nie znajdziecie w tym artykule szczegółów, ale jak ostatnio na FB zauważył Jacek Krzysztoń, konkurencja też ma internet i słucha stacji radiowych. Alternatywna mapa Nysy powstaje z myślą o turystach odwiedzających nasze miasto, którzy po odhaczeniu najbardziej popularnych turystycznie miejsc w Nysie, zechcą skosztować Śląskiego Rzymu od zaplecza. A zatem, najpierw kawka przy Bielawskiej, przejażdżka ciuchcią lub piesza wycieczka na dzikie forty i taras widokowy na Wieży Ciśnień. Tam można podjąć decyzję - co dalej? Piwko na Altanie Eichendorffa czy spacer po plaży i rowerki wodne? A może Wieża Wrocławska i niezapomniane spotkanie z nyskim katem Jurko? Zerkamy na mapę. Polecane miejsca: Rybak i ciastko z kremem na tarasie widokowym, przejażdżka Nyską, zwiedzanie biblioteki Carolinum, trasa multimedialna w Bastionie św. Jadwigi, zwiedzanie resztek po FSD, wizyta w Muzeum i projekcja filmu o powojennej Nysie, pierogi u Werbistów, zabawa z dziećmi w Studio Kids, rejs statkiem Gracja, kajaki na Stawie Sekuta. Za mało? To może wizyta w studiu tatuaży, przejażdżka quadem po poligonie, wizyta w warsztacie Pawła Dytko, zwiedzanie poddasza Bazyliki Mniejszej, paintball w starej fabryce albo na fortach...

Wszystko jeszcze w powijakach i zastanawiamy się nad poszczególnymi miejscami. Do tego można włączyć lokalnych przewodników i stowarzyszenia, które mogą pomóc turystom w nietypowym zwiedzaniu miasta. Zaproponujcie własne miejsca i polecajcie ludzi, którzy tworzą klimat naszego miasta i zróbmy coś zupełnie fajnego. Mapa będzie dostępna bez żadnych opłat. Wersję online lub aplikację można uaktualniać przy różnych porach roku i sezonowych wydarzeniach. Zjazd food trucków, festiwal ognia i wody, festiwal pierogów, tydzień pozytywnych inicjatyw, bitwa na farby holi, Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych, czy mecze Stali Nysa – to wszystko warto pokazać turystom! Czekamy na Wasze propozycje.

 

Czytany 798 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 kwiecień 2018 08:29
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…