Kiedy remont śródmieścia?

Według deklaracji wykonawcy już 1 marca miała być zamknięta ulica Celna. Wszystko za sprawą projektu przebudowy głównych arterii w sercu miasta. Ekipy remontowe mają pracować tak, aby zająć pas drogowy i chodniki na jak najmniejszy okres czasu.

Faktyczna data rozpoczęcia prac ziemnych jeszcze nie jest znana. Prawdopodobnie wykonawca przystąpi do robót w połowie lub pod koniec marca br. Przyczyną opóźnienia jest zawiły proces uzyskiwania stosowanych zezwoleń. Przy ul. Celnej zostanie wymieniona nie tylko nawierzchnia drogi i płyta chodnikowa, ale również wysłużone instalacje. Kierowcy będą musieli omijać ulicę Celną, kierując się w kierunku ul. Chodowieckiego lub Gierczak. Jadąc od Rynku, będzie możliwy przejazd przez ulicę Bracką. Utrudnienia w ruchu mają potrwać nawet pół roku. Wykonawca nie wyklucza częściowego oddania do użytku poszczególnych fragmentów wyremontowanej ulicy. 

W przypadku remontu ul. Wrocławskiej, ruch będzie puszczany wahadłowo.

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Artykuły powiązane

  • Jutro zamykają Celną

    Od przeszło dwóch tygodni trwa remont ulicy Wrocławskiej. Kolejnym etapem prac jest modernizacja ulicy Celnej.

    Pierwotnie ulica miała zostać zamknięta 18 marca, wykonawca jednak kilkukrotnie przesuwał ten termin. Według najnowszego harmonogramu Celna ma zostać wyłączona z ruchu już 1 kwietnia. Po remoncie Wrocławskiej i Celnej wykonawcy prac przeniosą się na Rynek, a na końcu na Kolejową, gdzie prace będą zsynchronizowane z budową galerii Dekada. Prace w centrum Nysy mają potrwać ok. 1,5 roku.   

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…