Cenne okazy przyjadą do Nysy

18 maja czeka nas kolejna odsłona Nocy Muzeów. W Nysie nie zabraknie ciekawych wystaw, a z jedna z nich zostanie wypożyczona z Muzeum Narodowego. Zapamiętajcie tą datę!

2 nowe wystawy związane z historią naszego miasta zobaczymy podczas kolejnych - nazwijmy to dni otwartych Muzeum. Pierwsza z nich to wystawa archeologiczna związana z wykopaliskami trwającymi przy okazji remontu ulicy Piastowskiej. Druga do gratka dla numizmatyków. Z bliska będziemy mogli podziwiać monety wydawane niegdyś przez biskupów wrocławskich. Monety ze stanu Muzeum Powiatowego zostaną uzupełnione okazami z Muzeum Narodowego w Warszawie. Na wystawie zobaczymy blisko 200 monet, które nigdy w Nysie nie były wystawiane w takiej ilości.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów warto wybrać się również na finisaż prac Elżbiety Szołomiak. O ciekawych i malowniczo kolorowych dziełach będziemy mogli porozmawiać z ich autorką.

fot. Muzeum Narodowe w Warszawie

Czytany 169 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 kwiecień 2019 18:48
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…