Wielkopowierzchniowy sklep, stacja benzynowa i restauracja na FSD

Obecnie na terenie dawnej fabryki trwają prace modernizacyjne, które - zgodnie z zapowiedziami władz miasta  – mają zamienić to miejsce w nowoczesny Park Przemysłowo-Technologiczny i miejsce do rozwoju dla nowych firm. W planach jest także powstanie wielkopowierzchniowego sklepu, stacji benzynowej i restauracji sieciowej.

W czasie swojej świetności Fabryka Samochodów Osobowych w Nysie zatrudniała ponad dwa tysiące osób. Pracowały tam całe rodziny. Upadek zakładu Nysa odczuła boleśnie, notując wówczas jeden z najwyższych wskaźników bezrobocia w kraju. Zresztą skutki tamtego krachu, nasze miasto odczuwa do dziś. Na przestrzeni lat różne były koncepcje, co zrobić z ogromnym terenem, który niszczał.  Ostatecznie gmina Nysa jesienią 2015 r. odkupiła teren po dawnej fabryce.

Obecnie na tym obszarze trwa przebudowa. Co ciekawe, ma tam też powstać m.in. obiekt handlowy. - Na części blisko ronda, która nie jest przebudowywana, zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją, planowany jest wielkopowierzchniowy obiekt handlowy, stacja benzynowa i restauracja sieciowa – mówi Marek Rymarz, wiceburmistrz Nysy. Jaki dokładnie obiekt handlowy powstanie, na razie nie wiadomo. Wiemy natomiast, że stacja benzynowa będzie prywatna. Niedługo po odkupieniu terenu byłej FSD przez gminę, mówiło się o powstaniu komunalnej stacji paliw. W najbliższym czasie taki obiekt na pewno jednak nie powstanie.

Ostatnio zmieniany środa, 24 kwiecień 2019 18:32
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…