Rusza budowa osiedla

2 oferty ma budowę 104 mieszkań przy Franciszkańskiej wpłynęły do Agencji Rozwoju Nysy. Umowa z wykonawcą ma być podpisana w połowie maja.

- Oferta firmy MTM Budownictwo jest dla nas cenowo jak najbardziej do udźwignięcia - mówi Prezes ARN, Bogdan Wyczałkowski. Przypomnijmy, że budowa mieszkań była jednym z głównych zadań stawianych przez władze miasta przy powoływaniu do życia Agencji Rozwoju Nysy. Niedawno do użytku oddano wyremontowany koszarowiec przy Otmuchowskiej, teraz spółka dzięki zaciągniętemu kredytowi wybuduje nowe mieszkania niskoczynszowe u zbiegu Franciszkańskiej i Grodkowskiej. Inwestycja ma być gotowa już za kilkanaście miesięcy i obejmować również teren przyległy, gdzie będzie m.in. plac zabaw, miejsca parkingowe i miejsca do rekreacji. - Czynsz w nowych mieszkaniach wyniesie około 9 złotych za metr kwadratowy dla osób, które będą chciały wynajmować - dodaje Prezes ARN. - Osoby, które będą chciały w ciągu powiedzmy 15-25 lat dojść do własności będą musiały zapłacić nieco wyższą stawkę. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie jest ona ustalona. 

fot. ARN Nysa

Ostatnio zmieniany sobota, 27 kwiecień 2019 18:00
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…