Nie musisz mieć 18 lat żeby zagłosować

Jeszcze tylko przez kilka dni (do 09.05) można oddawać głosy na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego. W tegorocznej edycji odgórnie został zniesiony limit wieku. W tym roku nowością w Nysie jest również podział na miasto i sołectwa.

Zmiany w regulaminach BO w poszczególnych miastach wymusiła znowelizowana ustawa o samorządzie gminnym, w której budżet obywatelski i jego zasady zostały wpisane jako obowiązkowe dla gmin na prawach powiatu. Wśród najważniejszy zmian znalazła się ta, dotycząca zniesienia granicy wieku osoby, która składała projekt. Do tej pory trzeba było mieć co najmniej 16 lat. Od tego roku każdy mieszkaniec mógł złożyć projekt i może wziąć udział w głosowaniu, bez względu na wiek. 

W Gminie Nysa w regulaminie dodano zapis o podziale na miasto i sołectwa. To efekt wielu głosów niezadowolenia, że sołectwa zdominowały BO, a sołtysom łatwiej jest zebrać głosy na wiosce, gdzie wszyscy się z znają.

Kto jeszcze nie oddał głosy najwyższy czas. My zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt, zakupu defibrylatorów do placówek oświatowych i administracji publicznej >>> link do strony z głosowaniem

 

Czytany 336 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 maj 2019 11:51
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…