100 tys. dla potrzebujących

W miniony weekend do Nysy zjechały motoryzacyjne cuda, niektóre blisko stuletnie. To kolejna odsłona popularnego Rajdu Koguta. Pod Halą Nysą i nad Jeziorem Nyskim mogliśmy podziwiać blisko 300 zabytkowych pojazdów.

Porsche 911 '78, Wartburg z 1967 roku, Chevrolet Impala Sport Sedan z 1959 roku, Syrena 105, Ford Mustang rocznik 1966,  czy 12 lat młodszy Dodge - to tylko niektóre z perełek jaki mogliśmy zobaczyć podczas III edycji charytatywnego rajdu. Jego uczestnicy mieli do pokonania 600 kilometrów, a Nysa od początku była zaplanowana jako doskonałe miejsce na odpoczynek i integrację przed dalszą trasą. Dla wielu kierowców był to przymusowy przystanek na podreperowanie swoich wysłużonych maszyn. Mieszkańcy Nysy mogli w tym czasie z bliska zobaczyć cenne okazy, nie zabrakło oczywiście aut produkowanych niegdyś w naszym mieście.

Przy okazji Rajdu Koguta rozegrano wyścig SKŁADAK CHALLENGE BY ZŁOMBOL, w którym wzięło udział ponad 150 zawodników. Ideą zabawy była zbiórka dla potrzebujących dzieci. W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu osób na Rajdzie Koguta udało się zebrać ponad 100.000 złotych. Dla wielu z uczestników rajd był dobrym przetarciem przed Złombolem, na który wybiera się także ekipa z Nysy.

Czytany 153 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 czerwiec 2019 08:07
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…