Bramy koszar będą otwarte

Chcesz dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska? Doskonałą okazję ku temu przygotowało Ministerstwo Obrony Narodowej.  Od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych będziemy mieli możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

To kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, która ma zachęcić młodych ludzi do wstąpienia w szeregi armii. Pod okiem instruktorów śmiałkowie będą mogli poznać specyfikację zajęć w terenie, poznać typowy sprzęt wojskowy, czy też poznać tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. W przygotowanych punktach rekrutacyjnych poznamy pełną ofertę edukacyjną m.in. wojskowych uczelni wyższych.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. "Wojskowo wyzwanie" w najbliższej jednostce wojskowej w Opolu zaplanowany na 13 lipca.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2019 17:35
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…