Z LPG nie zaparkujesz

Kierowcy powoli przyzwyczajają się do parkingu podziemnego w Nysie, lecz nie każdy wie, że wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów z instalacją LPG.

Nysa wzorem wielu miast wprowadziła zakaz wjazdu na podziemny parking samochodom na autogaz. To nie złośliwość ze strony zarządcy, a zwykła zapobiegliwość. Wyciekający gaz LPG może być bardzo niebezpieczny. Jest on cięższy do powietrza i zamiast ulatniać się, gromadzi w nisko położonych punktach. Pojedyncza iskra może spowodować wówczas potężny wybuch. W Polsce szacunkowo mamy ponad 2 miliony aut napędzanych LPG. Rozwiązaniem jest odpowiednia klimatyzacja parkingu i zamontowanie specjalnych czujników. Przypomnijmy, że nyski parking zaprojektowany został na 80 aut, przy czym 2 miejsca zarezerwowane są do zawracania. 

Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że wjazd/wyjazd do parkingu przy Piastowskiej posiada system zapobiegania oblodzeniu w okresie zimowym. Generuje to dodatkowe koszty utrzymania, ale bezpieczeństwo jest tu najważniejsze - zwłaszcza przy stosunkowo stromym podjeździe z bezpośrednim włączeniem do ruchu drogowego. 

Czytany 920 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 lipiec 2019 18:15
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…