Skłodowskiej-Curie wreszcie do naprawy!

Po wielu latach doczekaliśmy się remontu ulicy Skłodowskiej-Curie. To efekt wielu głosów niezadowolenia ze stanu drogi, która w ostatnich latach przechodziła z rąk do rąk różnych podmiotów zarządzających.

Dziś wielu kierowców i przechodniów z zadowoleniem obserwowało pierwsze prace przy tym krótkim odcinku drogi obok szpitala powiatowego w Nysie. Po licznych apelach, czy wnioskach na sesji Rady Gminy, wreszcie ciężki sprzęt zrywa asfalt z wysłużonej drogi. Aż trudno uwierzyć, że ulica przy newralgicznych obiektach tak długo czekała na remont. Piszemy droga, bo na razie wykonawca robót nie będzie poprawiał chodników. Remont był konieczny nie tylko ze względu na powstałe ubytki, ale także na zapadnięte fragmenty drogi, które przy wysokich krawężnikach sprawiały kierowcom dużo kłopotów.

Wykonanie nowej nawierzchni to zadanie na maksimum kilka tygodni. Jak na razie z ruchu wyłączona jest część, na której do tej pory możliwe było parkowanie. Po remoncie ulica wciąż będzie jednokierunkowa i mało prawdopodobne jest, że będą z niej korzystały karetki. Przy okazji tego remontu warto wrócić do pomysłu budowy parkingu z prawdziwego zdarzenia przy szpitalu. Temat bardzo istotny, ostatnio jakby trochę zapomniany.

fot. UM w Nysie

Ostatnio zmieniany środa, 17 lipiec 2019 18:14
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…