Niemodlin będzie miał obwodnicę

Mówiło się o tym długo, wreszcie obietnice z kilku kadencji przynoszą efekty. Obwodnica o długości ponad 11 kilometrów ma być gotowa do końca 2021 roku. Wartość inwestycji to ponad 260 mln zł.

Zgodę na rozpoczęcie ważnej dla miasta inwestycji wydał Wojewoda Opolski. Projekt zakłada początek obwodnicy przed Brzęczkowicami, ominięcie miasta i połączenie z DK46 w okolicach Sosnówki, tuż przed autostradą A4 i węzłem Opole Zachód. Decyzja Wojewody oznacza możliwość rozpoczęcia procedury przejęcia nieruchomości pod planowaną drogę, a co za tym idzie - rozpoczęcie procedury odszkodowawczej. Wykonawcą obwodnicy będzie konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe S.A. i Himmel i Papesch. Przypomnijmy, ze konsorcjum wybudowało obwodnicę Nysy.

Budowa obwodnicy Niemodlina to jedno z ważniejszych zadań drogowych na Opolszczyźnie. Kluczowa będzie również zapowiadana przebudowa DK 46 z Nysy do Opola. Niebezpieczny odcinek między Pakosławicami a Nysą będzie drogą dwupasmową. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku, a w projekcie przewidziano m.in. nowe skrzyżowania z przejściami dla pieszych i sygnalizacją świetlną w Pakosławicach, Strobicach i Hanuszowie. W tym przypadku również będą możliwe wyburzenia kilku domów przebiegających wzdłuż planowanej drogi.

 

 

Czytany 671 razy
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…