Drugie życie znicza

Takim inicjatywom jak ta EKOM-u mówimy zdecydowane tak. Spółka miejska jako jedna z nielicznych w Polsce wprowadziła w życie ciekawy pomysł, dobry dla naszej kieszeni i dla środowiska. Mowa o akcji drugie życie znicza.

Przy wejściu na cmentarz komunalny spółka ustawiła regał. Każda osoba wychodząca z nekropolii może tam położyć nieuszkodzony znicz. Natomiast osoba, która dopiero wchodzi na cmentarz może go wziąć (oczywiście nieodpłatnie), włożyć wkład i postawić na grobie bliskiej osoby. Dzięki temu zużyty znicz zyskuje drugie życie.

Prawdopodobnie jesteśmy dopiero drugą gminą w kraju, która prowadzi taką akcję - mówi Damian Nowakowski, prezes spółki EKOM. –Zainteresowanie jest duże, szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że ten pomysł aż tak dobrze się u nas przyjmie. Chciałbym podkreślić, że dzięki tej akcji zmniejszą się też koszty wywozu śmieci z cmentarza. A trzeba wiedzieć, że to spory problem, szczególnie po dniu Wszystkich Świętych. – dodaje Nowakowski.

Dodajmy, że w tym roku prawdopodobnie pojawi się kolejna pólka na znicze w naszym mieście, tym razem na cmentarzu na ulicy Złotogłowickiej.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 sierpień 2019 18:26
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…