O bohaterkach wojennych czasów

1 sierpnia cała Polska uczciła pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. W Nysie oprócz tradycyjnych obchodów, odbył się też niezwykły koncert „Panny Morowe” przygotowany przez Nyskie Studio Piosenki Dariusza Orłowskiego.

Historia Powstania została tym razem opowiedziana z perspektywy młodych dziewczyn, które w obliczu wojny musiały szybko dorosnąć i walczyć o swój kraj. Było jednak nie tylko o walce, ale też o zmaganiu się z codzienną rzeczywistością w okupowanej Warszawie i przede wszystkim o miłości – do bliskich osób i do Polski. Dariusz Orłowski zaaranżował żołnierskie pieśni na rockowo, co tylko spotęgowało wymowę koncertu. Młodzież doskonale odnalazła się w tej stylistyce, a publiczność od razu wczuła się w klimat koncertu. I na scenie, i na widowni czuć było prawdziwe emocje oraz wzruszenie. Koncert rozpoczął się chwilę po godzinie 17.00 w Bastionie św. Jadwigi, gdy ucichły syreny symbolizujące wybuch powstania. Spektakl premierę miał przed rokiem w Nyskim Domu Kultury, a całość można obejrzeć na TVP 3. Gorąco zachęcamy.

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…