EKOM razem z siatkarzami uczy dzieci ekologii

Siatkarze Stali Nysa odwiedzili Przedszkole nr 10. Sportowcy bawili się z dzieciakami, ale spotkanie miało też wymiar edukacyjny. To pomysł spółki EKOM. Prezes Damian Nowakowski chciałby, żeby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się proekologicznych postaw, jak np. segregacja śmieci.  To z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Jak uczyć, to poprzez zabawę. Zamiast nakazów i zakazów w dorosłym życiu, lepiej od najmłodszych lat wychowywać pokolenie, które dba o środowisko naturalne i własną planetę. Z takiego założenia wychodzi spółka EKOM i planuje akcje edukacyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dziś, w Przedszkolu nr 10 odbyła się pierwsza z nich.

Placówkę odwiedzili zawodnicy nyskiej Stali. Widok sportowców sprawił, że uśmiech niemal nie schodził z twarzy dzieciaków. Sportowcy przygotowali gry i zabawy edukacyjne dla maluchów, dotyczące m.in. segregacji śmieci. O nudzie nie mogło być mowy. Siatkarze przywieźli kolorowanki dla najmłodszych, a wielkim powodzeniem cieszyły się też pokaźnych rozmiarów kostki wskazujące jakość powietrza. Właściwych postaw uczyli m.in. Mariusz Schamlewski, Łukasz Kaczorowski i Mateusz Czunkewicz.

fot. Stal Nysa

Ostatnio zmieniany niedziela, 11 sierpień 2019 17:59
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…