Miliard na fotowoltaikę

Na przełomie sierpnia i września rusza rządowy program "Mój prąd". Już dziś warto sprawdzić jego szczegóły. Budżet programu to miliard złotych.

Ministerstwo Energii we współpracy z Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Program ogłoszony przed miesiącem przez premiera Morawieckiego skierowany jest wyłącznie do gospodarstw domowych, które mogą dostać do 5 tys. dofinansowania do zrealizowanej inwestycji. Co ciekawe, zwrot kosztów dostaniemy nie tylko za fotowoltaikę, ale też wiatrak, czy przydomową biogazownię. 

Ważne jest to, że Ministerstwo bardzo uprościło zasady i jako udokumentowanie zakupy instalacji OZE wystarczy faktura rozliczeniowa od wykonawcy i zaświadczenie lub kopia umowy o wykonaniu instalacji. Z takimi dokumentami będziemy musieli udać się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz tego wydane środki podatnik będzie mógł odpisać od podstawy opodatkowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Czytany 473 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 11 sierpień 2019 18:20
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…