Powstanie centrum produktu lokalnego

Rozmowy o budowie centrum produktu lokalnego nabierają rumieńców. Już mało kto pyta "czy". Zamiast tego padają słowa "kiedy" i "gdzie".

Dziś pytając mieszkańców powiatu nyskiego, gdzie można nabyć certyfikowane produkty lokalne większość ma problem z udzieleniem odpowiedzi. Miejscem, które może skupić w jednym miejscu ponad 100 stowarzyszeń i przedsiębiorców ma być centrum w podnyskim Głębinowie. Ambitne plany już są, czas na realizację. Inwestorem ma być LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór, które w pobliżu planowej plaży chce stworzyć zaplecze do promocji i dystrybucji produktów lokalnych, a także organizowania systematycznych jarmarków. Przedsmak mogliśmy podziwiać niedawno za sprawą Jarmarku św. Rity, podczas którego jednak z najpiękniejszych wiosek na Opolszczyźnie przeżywała prawdziwy najazd turystów. NKJiG na wrzesień planuje wizytę studyjną w dobrze prosperującym centrum produktu lokalnego pod Krakowem. 

Lokalne LGD od lat pomaga licznym stowarzyszeniom, a także gminom i pozostałym podmiotom starającym się o rozwój turystyki i tożsamości regionu. Lwia część niemałego budżetu do partycypacji przeznaczana jest na projekty szeroko rozumianej odnowy wsi. Budowa centrum produktu lokalnego wpisuje się również w przyjętą przez stow. strategię rozwoju. Jakie będą kolejne kroki? Na pewno poinformujemy o tym na naszym portalu.

fot. Tomasz Grębski

Czytany 598 razy Ostatnio zmieniany środa, 14 sierpień 2019 18:34
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…