Będzie zabawa z zespołem MIG

W Hajdukach Nyskich pełną parą idą przygotowania do gminnych dożynek. Sołtys wsi Jacek Czuchraj zapewnia, że będzie to niezapomniana impreza i już teraz zaprasza do wspólnego świętowania. Dożynki odbędą się 24 sierpnia.

W Hajdukach pojawią się Niwniczanki, Goświnowiczanki, i Sasanki z Domaszkowic. Rzecz jasna, prym będą wieść gospodarze. Podczas dożynek nie zabraknie oczywiście występu Amatorskiej Grupy Teatralnej. Co tym razem przygotują zdolni aktorzy-amatorzy? To na razie tajemnica. Tajemnicą nie jest natomiast główna gwiazda muzyczna. W Hajdukach wystąpi zespół MIG. Popularni muzycy z nurtu disco polo z pewnością sprawią, że w czasie imprezy nikt nie będzie siedział. W końcu niezależnie od tego czy lubimy ten rodzaj muzyki czy też nie, przy takiej „Laluni” nogi same rwą się do tańca.

Przez moment podczas dożynek będziemy mogli nawet poczuć się jak na Halloween. Wszystko za sprawą konkursu na największą dynię. Kusić nas też będą kulinarne przysmaki.

Artykuły powiązane

 • Jak założyć zespół dico polo

  Dico polo po nysku? A właściwie po hajducku, bo to właśnie w Hajdukach zrodziła się myśl założenia żeńskiego bandu. A wszystko po to, aby poznać Martyniuka! - To oczywiście zarys scenariusza najnowszego spektaklu Amatorskiej Grupy Teatralnej z Hajduk Nyskich. Zapraszamy na krótką relację video.

   

 • Czuchraj wygrywa wybory

  Bez zaskoczenia w Hajdukach Nyskich w czasie wyborów sołtysa. Wybory sołeckie wygrał jedyny kandydat, dotychczasowy sołtys wsi, Jacek Czuchraj.

  Będzie to druga z rzędu kadencja popularnego sołtysa, zarazem radnego Rady Miejskiej w Nysie - Jacka Czuchraja. Blisko 99% poparcia to efekt pracy na rzecz rozwoju wsi w ostatnich latach. Sołtys szczególnie widoczny był, kiedy Hajduki najbardziej go potrzebowały. Mowa m.in. o katastrofie budowlanej podczas remontu cennego Kościoła. Czuchraj mocno zabiegał i wciąż zabiega o środki na odbudowanie świątyni. Poza wyborami sołtysa, wybrano również nowy skład Rady Sołeckiej. Mandat zaufania otrzymali: Jerzy Gurbisz, Grażyna Kaczmarczyk, Arkadiusz Siwecki, Bogusław Szczęch i Filip Żurawski.

  3 marca poznamy sołtysa Regulic.

 • Powtórka z rozrywki!

  27 stycznia na scenie nyskiego teatru ponownie zobaczymy spektakl Hajducka Sieć. To efekt świetnych recenzji, jakie zebrał po trzech premierowych odsłonach.

  Kto jeszcze nie widział tej zabawnej komedii musi zobaczyć fragmenty. To Was na pewno przekona! 

  {loadposition pos1} 

 • W tej wiosce grzeszą do woli

  Mowa o Hajdukach Nyskich, gdzie po niedzielnej nawałnicy zabytkowy kościół został zamknięty. Wnętrze XIV-wiecznej świątyni nadaje się co najwyżej na plan filmowy John Boormana do kolejnej części Egzorcysty. Choć pomoc obiecano z kilku niezależnych źródeł, dopóki pieniądze nie wpłyną na konto mieszkańcy mogą grzeszyć do woli. Alternatywą jest skorzystanie z posługi kościoła w Kępnicy.

  Zawalenie stropu i belek kościoła od strony ołtarza i prezbiterium to prawdopodobnie bezpośredni skutek niedzielnej nawałnicy i silnego wiatru. Zabytkowa świątynia była w trakcie remontu dachu, a dodatkowo wymieniano również m.in. więźby. Osłabiona konstrukcja prawdopodobnie nie wytrzymała trudnych warunków pogodowych. Zamówione ekspertyzy wykażą faktyczne straty i szacunkowe koszty naprawy skutków katastrofy budowlanej. Wierni z Hajduk Nyskich będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Remont kościoła potrwa przynajmniej kilka miesięcy. Pomoc obiecano m.in. z kancelarii premiera Morawieckiego.

  Na szczęście podczas tragedii nie ucierpiał żaden z pracowników firmy budowlanej. Co ciekawe, spadające elementy sklepienia i dachu nie uszkodziły żadnego obrazu w świątyni. Bez szwanku wyszły również XIII-wieczne freski ścienne, jedne z najbardziej rozpoznawalnych symboli Kościoła św. Jerzego. W pomoc zaangażowali się mieszkańcy wioski, którzy na miejscu katastrofy wspierają ks. Romana Dyjura, który własnoręcznie pomaga w odbudowie świątyni.

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…