Kto do parlamentu?

Większość partii ogłosiła listy kandydatów w wyborach do Sejmu RP. Do urn pójdziemy 13 października 2019 roku. Na listach znów blado wypadają lokalni politycy z Nysy.

Zgodnie z przewidywaniami jedynką PiS na Opolszczyźnie została Violetta Porowska. Tuż za nią są Katarzyna Czochara, Janusz Kowalski oraz Kamil Bortniczuk i Antoni Duda. To z pewnością lokomotywy PiSu i jedni z bardziej aktywnych polityków tej partii w ostatnich miesiącach. Jedyna kandydatka z powiatu nyskiego to obecna radna powiatowa Maria Żukowska-Jacykowska. 

Z kim powalczą kandydaci partii rządzącej? Na liście PSL - Koalicja Polska pierwsze i najważniejsze nazwisko to Paweł Kukiz. Na dobry wynik nastawia się na pewno również Stanisław Rakoczy. O miejsce w Senacie chce powalczyć bezpartyjny Adam Mazguła z Nysy, który próbuje zarejestrować swój własny komitet.

Koalicja Obywatelska stawia przede wszystkim na Witolda Zembaczyńskiego, Tomasza Kostusia i Elżbietę Bień. Dopiero z "6" nyski akcent, a więc Rajmund Miller. W skali całego kraju wybierzemy 460 posłów oraz 100 senatorów. Już dziś gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.

Etykiety
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…