Radny zagląda do portfela

Polonia czy Stal? Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nysie jeden z radnych wezwał do debaty nad zasadami sponsorowania zawodowych klubów sportowych ze środków publicznych - wyliczając, że miasto stać na utrzymanie tylko jednego klubu.

Były prezes spółki AKWA Zdzisław Konik zapytał władze miasta, czy wspomniane kluby mają podpisane umowy sponsorskie z firmami zewnętrznymi - Jeśli takich nie ma to uważam, że Nysy obecnie nie stać utrzymanie klubu siatkarskiego w PlusLidze. Nie stać nas na jednoroczny epizod za 3,5 miliona złotych. - powiedział Zdzisław Konik.
Mniej może kosztować sportowy awans miejscowych piłkarzy. Według wyliczeń Z. Konika przy ewentualnym awansie piłkarzy do 3 ligi, klub mógłby się w niej utrzymać z budżetem wynoszącym około 500-600 tys. złotych. - Nyskie spółki komunalne nie są w stanie sponsorować klubów w wyższych ligach w sposób ciągły - wylicza radny. - Może warto postawić na jeden? Do tej sumy należy dodać koszty inwestycyjne. Polonia Nysa już teraz została dopuszczona warunkowo do rozgrywek IV ligi. W przypadku awansu stadion przy Sudeckiej nie będzie spełniał wymogów i może nie otrzymać licencji. - Wniosek nasuwa się sam. Przy ograniczonych możliwościach spółek miejskich pieniądze należy kierować w kierunku Polonii. - mówi Konik.

Czy apel o debatę w tej sprawie będzie wysłuchany? Zobaczymy w najbliższym czasie. Działacze klubów cały czas zabiegają o nowych strategicznych sponsorów, którzy mogliby zapewnić stabilność na najbliższe lata, jak ma to miejsce w czołowych klubach sportowych w Polsce.

Przypomnijmy, że od tego roku Stal Nysa działa jako spółka akcyjna. Radni miejscy będą z pewnością mieli większą możliwość nadzorowania wydatków klubu. Do tej pory stowarzyszenia prowadzące kluby nie musiały się tłumaczyć ze swojej pracy przed Radą Miejską. 

Czytany 642 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 wrzesień 2019 19:57
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…