Afisz Teatru Miejskiego w Nysie 1820-1933

Od 6 września do 10 listopada 2019 roku br. we foyer" Nyskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć kopie pamiątek po byłym Teatrze w Nysie.

Wystawę dawnych plakatów połączoną z pracami opolskich artystów do tej pory mogliśmy oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego. "Afisz Teatru Miejskiego w Nysie 1820-1933" to swoista sentymentalna podróż do czasów kiedy teatr był jedną z nielicznych rozrywek masowych. Okolicznościowy finisaż odbędzie się 18 października o godz. 18.00. Poznamy wówczas genezę wystawy, o której opowiedzą jej autorzy - Halina Fleger i Andrzej Sznejweis (czytaj więcej o wystawie).

Drukiem ukaże się również broszura z rysem historycznym dotyczącym historii Teatru w Nysie, który napisała dr Małgorzata Blach-Margos w oparciu o materiały z Archiwum Państwowego w Opolu. Organizatorem wystawy jest Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, przy współorganizacji Archiwum Państwowego w Opolu, Konsulatu Niemiec w Opolu, w partnerstwie z Muzeum Śląska Opolskiego i Nyskim Domem Kultury im. Wandy Pawlik.

Wystawę zobaczyć będzie można również w czasie wydarzeń organizowanych w NDK lub na osobiste umówienie się grup w dogodnym terminie. 

Czytany 328 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 wrzesień 2019 19:21
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…