Przesłuchania wokalistów

Wokaliści na start. W poniedziałek 30 września w Nyskim Domu Kultury rozpoczną się przesłuchania do etapu wojewódzkiego „I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka” organizowanego przez zespół„Mazowsze”. Początek o 12.00. Konkurs jest otwarty dla publiczności.

Do I etapu konkursu w Nysie zgłosiło się 18 kandydatów w 4 kategoriach wiekowych od 9 lat do 26 lat z Nysy, Otmuchowa, Świdnicy, Opola, Głuchołaz, Cieszyna, Prudnika, Lublina, Nowej Rudy, Brzegu, Świdnicy, Lewina Brzeskiego. Najmłodszy uczestnik ma 11 lat, a najstarszy 65 lat. 

Konkurs ma na celu wyłonienie zdolnych wokalistów i zaproszenie ich do udziału w koncercie galowym z udziałem chóru, baletu i orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. I etap konkursu odbędzie się w 16 województwach. W województwie opolskim konkurs prowadzi Nyski Dom Kultury.

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Artykuły powiązane

 • Afisz Teatru Miejskiego w Nysie 1820-1933

  Od 6 września do 10 listopada 2019 roku br. we foyer" Nyskiego Domu Kultury będzie można zobaczyć kopie pamiątek po byłym Teatrze w Nysie.

  Wystawę dawnych plakatów połączoną z pracami opolskich artystów do tej pory mogliśmy oglądać w Muzeum Śląska Opolskiego. "Afisz Teatru Miejskiego w Nysie 1820-1933" to swoista sentymentalna podróż do czasów kiedy teatr był jedną z nielicznych rozrywek masowych. Okolicznościowy finisaż odbędzie się 18 października o godz. 18.00. Poznamy wówczas genezę wystawy, o której opowiedzą jej autorzy - Halina Fleger i Andrzej Sznejweis (czytaj więcej o wystawie).

  Drukiem ukaże się również broszura z rysem historycznym dotyczącym historii Teatru w Nysie, który napisała dr Małgorzata Blach-Margos w oparciu o materiały z Archiwum Państwowego w Opolu. Organizatorem wystawy jest Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, przy współorganizacji Archiwum Państwowego w Opolu, Konsulatu Niemiec w Opolu, w partnerstwie z Muzeum Śląska Opolskiego i Nyskim Domem Kultury im. Wandy Pawlik.

  Wystawę zobaczyć będzie można również w czasie wydarzeń organizowanych w NDK lub na osobiste umówienie się grup w dogodnym terminie. 

 • Spotkania z poezją

  Miłośnicy słowa w najbliższych miesiącach z pewnością nie będą się nudzić. Nyski Dom Kultury zaprasza na kolejne odsłony Nyskiego Salonu Literackiego.

  Zaraz po wakacjach czeka nas spotkanie z twórczością trzech wyjątkowych poetek: Marty Klubowicz, Katarzyny Mi Pawłowskiej i Małgorzaty Anny Bobak. Wszystko swoim pięknym wokalem okrasi Monika Lebich.

  W kolejnych miesiącach będzie równie ciekawie. Przed nami m.in. wieczór autorski Jerzego Stasiewicza.

 • Seniorzy znów w akcji

  Wesołe jest życie staruszka - śpiewał niegdyś Wiesław Michnikowski. I ta przyśpiewka jak ulał pasuje do nyskich seniorów. Świadczą o tym m.in. kolejne edycje Senioriady, czyli amatorskiego przeglądu twórczości seniorów.

  Przed nami już VI edycja tego wydarzenia. Znów zobaczymy na scenie rozśpiewanych i roztańczonych seniorów, a także tych utalentowanych literacko. Eliminacje odbędą się 12 i 13 września. Nyski Dom Kultury zapisy przyjmuje do 5 września do godz. 15.00.

   

 • Morowe panny w Bastionie

  1 sierpnia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego usłyszmy koncert pt. "Morowe panny". Początek rzecz jasna o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

  Wykonawcami piosenek będą wychowankowie Nyskiego Studia Piosenki Dariusza Orłowskiego. Zdolna młodzież już nie raz pokazała ogromy talent, zwłaszcza przy okazji imprez towarzyszących wydarzeniom patriotycznym.Tym razem również liczymy na chwile wzruszenia i patosu. Organizatorem koncertu jest Nyski Dom Kultury. NysaHot poleca!

  fot. przewodnie: IPN

 • Przeboje Queen w Nysie!

  Usłyszeć na żywo największe przeboje legendarnej grupy Queen – bezcenne! Taką okazję będziemy mieć już 20 października w Nyskim Domu Kultury.

  Zespół Queen ma od lat wiernych fanów, do których dołączają kolejne pokolenia zakochanych w nieśmiertelnych hitach zespołu. Po sukcesie filmu „Bohemian Rhaposody” zainteresowanie twórczością brytyjskiej grupy jeszcze wzrosło. Już jesienią czeka nas niezwykły koncert łączący nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna. Artyści zachwycają publiczność interpretacjami twórczości legendarnej grupy już od pięciu lat.

  Zobaczymy dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu - od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór "Let Me Live" z płyty wydanej w 1995 roku. Będą to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej. Wszystko to w towarzystwie nastrojowego światła i klasycznego nagłośnienia. Druga część koncertu będzie istnym show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła... Na finał scenie pojawi się sam... Freddie Mercury (w tej roli Mariusz Ostrowski, aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi lub Sebastian Machalski, aktor m.in. Teatru Capitol we Wrocławiu oraz Rampa w Warszawie) i wykona utwory "We Will Rock You", "We Are The Champions", “I Want To Break Free” oraz “Another One Bites The Dust”.

  Początek koncertu w dniu 20.10.2019r. o godzinie 19:00. Wejście od godz. 18.30 
  BILETY DO NABYCIA: TICKETMASTER, EMPIK, MEDIA MARKT, w cenie od 99 zł do 129 zł.

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…