Przesłuchania wokalistów

Wokaliści na start. W poniedziałek 30 września w Nyskim Domu Kultury rozpoczną się przesłuchania do etapu wojewódzkiego „I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka” organizowanego przez zespół„Mazowsze”. Początek o 12.00. Konkurs jest otwarty dla publiczności.

Do I etapu konkursu w Nysie zgłosiło się 18 kandydatów w 4 kategoriach wiekowych od 9 lat do 26 lat z Nysy, Otmuchowa, Świdnicy, Opola, Głuchołaz, Cieszyna, Prudnika, Lublina, Nowej Rudy, Brzegu, Świdnicy, Lewina Brzeskiego. Najmłodszy uczestnik ma 11 lat, a najstarszy 65 lat. 

Konkurs ma na celu wyłonienie zdolnych wokalistów i zaproszenie ich do udziału w koncercie galowym z udziałem chóru, baletu i orkiestry Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. I etap konkursu odbędzie się w 16 województwach. W województwie opolskim konkurs prowadzi Nyski Dom Kultury.

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Artykuły powiązane

 • Ferie z NDK

  Nyski Dom Kultury znów wychodzi z ciekawą inicjatywą dla dzieci na czas ferii zimowych. Choć zajęcia są odpłatne, organizatorzy spodziewają się rekordowego zainteresowania.

  Szczegóły oferty znajdziemy na stronie internetowej Nyskiego Domu Kultury - http://www.ndk.nysa.pl/aktualnosc-460-ferie_z_ndk.html

 • Jak założyć zespół dico polo

  Dico polo po nysku? A właściwie po hajducku, bo to właśnie w Hajdukach zrodziła się myśl założenia żeńskiego bandu. A wszystko po to, aby poznać Martyniuka! - To oczywiście zarys scenariusza najnowszego spektaklu Amatorskiej Grupy Teatralnej z Hajduk Nyskich. Zapraszamy na krótką relację video.

   

 • Kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy?

  Do Świąt pozostało jeszcze co prawda sporo czasu, ale Nyski Dom Kultury już przygotowuje się do tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Wydarzenie powraca do Bastionu św. Jadwigi. Zapewne, jak co roku, znów przyciągnie tłumy chętnych.

  Jarmark odwiedzają nie tylko nysanie i mieszkańcy naszego powiatu, ale też goście z Czech. Nasi południowi sąsiedzi cenią sobie jakość dostępnych produktów i szeroki wybór. Wystawcy znów przygotują moc atrakcji, od pysznego tradycyjnego jedzenia, po choinki, stroiki i rozmaite ozdoby. Nie zabraknie pysznych pierogów, słodkości i miodów wprost z lokalnych pasiek. Zresztą siłą naszego regionu są właśnie produkty lokalne z certyfikatem Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, i to o nie najczęściej pytają klienci podczas Jarmarku. Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych, a tą największą będzie oczywiście św. Mikołaj. Sympatyczny staruszek z Laponii przygotuje dla dzieciaków masę niespodzianek.

  Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach 14-15 grudnia w Bastionie św. Jadwigi. Już teraz warto zapisać ten termin w swoich kalendarzach.

 • Koncert dla nyskiego Hospicjum

  Warto pomagać! Już 29 października w Nyskim Domu Kultury odbędzie się wydarzenie, które połączy działalność charytatywną ze wspaniałą muzyką. O godz. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz nyskiego Hospicjum.

  Swoje ogromne możliwości i talent zaprezentuje wybitny skrzypek Krzysztof Jakowicz. Artyście będzie towarzyszyć Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. Usłyszymy m.in. nieśmiertelną muzykę Vivaldiego. Wszystkie zebrane podczas koncertu środki przeznaczone zostaną na bieżące potrzeby Hospicjum. 

 • Nadciąga sezon kabaretów

  Tęskniliście za kabaretami? Jeśli tak, to mamy bardzo dobrą wiadomość. Nyski Dom Kultury przygotował potrójną dawkę śmiechu. W grudniu w NDK wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, w styczniu kabaret Paranienormalni,  a w lutym do łez rozbawi nas Smile. Wszystkie grupy wystąpią ze swoimi najnowszymi programami.

  Kabaret Skeczów Męczących w swoim nowym programie nie pozostawia złudzeń. „Najśmieszniejszy” to niemal dwugodzinne spotkanie z zupełnie nowymi postaciami wprost z doskonale znanego i uwielbianego przez fanów humoru KSM. Premierowe wcielenia Jarka, Marcina, Karola i Michała przeniosą nas do historii pozornie absurdalnych i niemożliwych, a tak naprawdę opowiadających o naszej codzienności pełnej odniesień do bieżących wydarzeń z kraju i ze świata.

  Paranienormalni w swoim najnowszym programie żartują ze spraw codziennych, relacji międzyludzkich, kwestii damsko-męskich i roli mediów w naszym życiu. A wszystko to z właściwą sobie lekkością. Z humorem trzeba żyć! - oto recepta na szczęśliwe, udane życie. Doktor Prozak wypisze ją każdemu. Nowe skecze, nowe sytuacje, nowi bohaterowie, ale także znane postaci wykreowane przez Paranienormalnych w nowej i odświeżonej odsłonie.

  Obejrzymy też najnowszy program Kabaretu Smile – Tu i Teraz , którego premiera odbyła się w tym miesiącu. Zobaczymy dalsze perypetie znanych postaci oraz zupełnie nowe skecze.

  Kabaret Skeczów Męczących wystąpi w NDK 13 grudnia, Paranienormalni zaprezentują się 19 stycznia, a kabaret Smile zobaczymy 1 lutego.

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…