Koniec turystycznej atrakcji w Paczkowie

Decyzja zapadła. Drewniany taras na średniowiecznych miejskich murach w Paczkowie zostanie rozebrany.

Minął ponad rok od tragicznego wypadku w Paczkowie. W trakcie uroczystości dożynkowych we wrześniu 2018r. drewniany taras widokowy, znajdujący się na zabytkowych murach obronnych, runął na ziemię. Zginęła wówczas 37-letnia kobieta, a jej mąż doznał poważnych obrażeń głowy. Poszkodowany został także trzeci turysta. Nadal trwa śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie przyczyny tego wypadku.

Wiemy, że taras widokowy już wkrótce przestanie istnieć. Prawdopodobnie zostanie rozebrany w ciągu kolejnego roku. Przypomnijmy, że obiekt został oddany do użytku sześć lat temu. Taras był opatrzony odpowiednimi atestami. Konstrukcja była solidna, ale niezabezpieczona dachem część, która spadła, przez kilka lat narażona była na opady deszczu. Zgodnie z założeniami na wieży mogło przebywać maksymalnie 15 osób wraz z przewodnikiem, ale wielokrotnie zdarzało się, że znajdowało się tam zdecydowanie więcej turystów.

Niewykluczone, że na miejsce rozebranego tarasu powstanie nowa atrakcja, a w opracowaniu jej koncepcji będą pomagać specjaliści z Francji.

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Artykuły powiązane

 • Nysa weźmie przykład z Paczkowa?

  28 września, po zakończonym remoncie oficjalnie otwarto paczkowski Rynek. Całość robi wrażenie, choć jak przyznaje burmistrz miasta na odnowienie czeka jeszcze kilkanaście kamienic. Przebudowa Rynku to największa inwestycja w gminie od 1990 roku.

  - Płyta Rynku została zrobiona praktycznie na nowo, ale najważniejsze, że daje to nowe możliwości - powiedział podczas oficjalnego otwarcia odnowionego Rynku Burmistrz Paczkowa, Artur Rolka. Otwarcia dokonano wczoraj w czasie Targów Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się 42 wystawców.

  W sercu Paczkowa można zobaczyć płytę wykonaną z różnych kontrastujących materiałów (nawierzchnia brukowa z kamienia łamanego, kostka kamienna, płyty granitowe), spójne latarnie miejskie oraz robiącą duże wrażenie nową fontannę. W podobnym tonie ma zostać zrewitalizowany nyski Rynek, czego efekty częściowo można już zobaczyć przy ul. Wrocławskiej. - W czasie remontu było sporo niedogodności dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale efekt chyba wszystkim się podoba - mówi Artur Rolka. W ramach inwestycji wydzielono także 45 miejsc parkingowych.

  Pierwsze wydarzenie na nowym Rynku dostarczyło sporo emocji. Wieczorem na scenie w pobliżu ratusza zagrały m.in zespoły Horyzont oraz Piersi.

   

   

 • IV Opolskie Targi Ekonomii Społecznej

  IV Opolskie Targi Ekonomii Społecznej to nie tylko szereg ciekawych spotkań i wydarzeń. To także możliwość zobaczenia zrewitalizowanego Rynku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27 i 28 września.

  W programie wydarzenia przewidziano m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne połączone z degustacją, a także liczne pokazy (w tym pokazy dawnego sprzętu strażackie) i występy artystyczne. W sobotę warto wybrać się na imprezę plenerową na rynku (start o 14.00). Wieczorem na scenie zagra dla nas Horyzont oraz zespół Piersi. Targi organizowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Paczkowie, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego. 

   

   

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…