17 milionów na drogi

Choć to żadna nowość, kwota wciąż robi wrażenie. Mowa o dopełnieniu formalności związanych z przyznaniem naszej gminie dofinansowania do budowy dróg w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dziś symboliczne czeki odebrali samorządowcy z dwóch powiatów. Nasz region otrzymał blisko 30 milionów złotych. Jeszcze w tym roku cała Opolszczyzna zyska na ten cel 250 milionów złotych.

- Jeszcze nigdy samorząd nie dostał tak dużej kwoty na drogi gminne - przyznaje Wicewojewoda Opolska, Violetta Porowska. Dziś w nyskim magistracie podpisano umowy na dofinansowanie budowy dróg. Środki pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych. - To na pewno przyspieszy prace w WSSE, gdzie swoją działalność będzie mogło otworzyć kilka firm, w tym belgijski Umicore - mówi Kordian Kolbiarz. Z kolei Powiat Nyski dostał pieniądze na drogi przy obwodnicy Nysy, w Wyszkowie i Goświnowicach. W tej ostatniej miejscowości powstanie także rondo. - To pokazuje, że nasze wcześniejsze działania miały sens - mówi Wicestarosta, Jacek Chwalenia. - Wcześniej środki na te drogi przesunęliśmy na pilniejsze inwestycje, teraz korzystamy z programu rządowego.  

fot. UM w Nysie

Czytany 480 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 wrzesień 2019 16:49
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…