Nysa zabezpieczona na 16 lat

W Domaszkowicach trwa budowa trzeciej kwatery na odpady, będzie też czwarta. Zabezpieczy to naszą gminę na kolejnych 16 lat.

Firma Tombet z Korytnicy buduje trzecią kwaterę na odpady w Regionalnym Centrum Gospodarowania Odpadami w Domaszkowicach. Prace są już mocno zaawansowane. Prezes EKOM-u Damian Nowakowski już zapowiada, że powstanie także czwarta kwatera. Wykonawca ma czas na wybudowanie nowej kwatery do końca lutego przyszłego roku. Możliwe jednak, że  inwestycja będzie ukończona nawet w tym roku. Wiele zależy od aury. Koszt inwestycji to blisko 5,4 mln złotych.

Do Domaszkowic trafiają śmieci z 19 gmin Opolszczyzny, ale także spoza naszego województwa. Dwie obecnie działające kwatery obsługują w sumie 250 tys. mieszkańców naszej i ościennych gmin. Powoli jednak już się zapełniają i stąd potrzeba wybudowania kolejnej. EKOM ma w planach także budowę czwartej kwatery w Domaszkowicach. To zapewniłoby spokój na około szesnaście lat. – Szacujemy, że właśnie na taki okres wystarczą nowe kwatery. Dzięki inwestycjom będziemy na kolejne kilkanaście lat zabezpieczeni w kwestii składowania śmieci. – mówi prezes spółki EKOM, Damian Nowakowski.

fot. UM w Nysie

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…