Nysa weźmie przykład z Paczkowa?

28 września, po zakończonym remoncie oficjalnie otwarto paczkowski Rynek. Całość robi wrażenie, choć jak przyznaje burmistrz miasta na odnowienie czeka jeszcze kilkanaście kamienic. Przebudowa Rynku to największa inwestycja w gminie od 1990 roku.

- Płyta Rynku została zrobiona praktycznie na nowo, ale najważniejsze, że daje to nowe możliwości - powiedział podczas oficjalnego otwarcia odnowionego Rynku Burmistrz Paczkowa, Artur Rolka. Otwarcia dokonano wczoraj w czasie Targów Ekonomii Społecznej, podczas których zaprezentowało się 42 wystawców.

W sercu Paczkowa można zobaczyć płytę wykonaną z różnych kontrastujących materiałów (nawierzchnia brukowa z kamienia łamanego, kostka kamienna, płyty granitowe), spójne latarnie miejskie oraz robiącą duże wrażenie nową fontannę. W podobnym tonie ma zostać zrewitalizowany nyski Rynek, czego efekty częściowo można już zobaczyć przy ul. Wrocławskiej. - W czasie remontu było sporo niedogodności dla mieszkańców i przedsiębiorców, ale efekt chyba wszystkim się podoba - mówi Artur Rolka. W ramach inwestycji wydzielono także 45 miejsc parkingowych.

Pierwsze wydarzenie na nowym Rynku dostarczyło sporo emocji. Wieczorem na scenie w pobliżu ratusza zagrały m.in zespoły Horyzont oraz Piersi.

 

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…