Nowe mieszkania dla seniorów

70 nowych mieszkań dla seniorów może powstać przy ulicy Wałowej w Nysie, na skwerze przy NDK. Taką deklarację złożyli dzisiaj samorządowcy. W gmachu będzie działał również dzienny dom pobytu.

- Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. W tym celu gmina zamierza powołać Towarzystwo Budownictwa Społecznego, co z kolei pozwoli na zdobycie środków z budżetu państwa. - TBS-y są świetnym wehikułem inwestycyjnym do realizowania inwestycji związanych z budową mieszkań z funkcją społeczną - ocenia były wiceprezydent Opola, Janusz Kowalski. - Służę władzom Nysy pomocą i moim doświadczeniem. Miastem, z którego Nysa powinna brać przykład jest Starogard. Tak zrobiło Opole i był to dobry wybór.

Mieszkania mają być przystosowane do poziomu sprawności lokatorów. Szacowany koszt budowy może wynieść 20 milionów złotych. 

Czytany 695 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 18:04
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…