Psia eko-strefa w Nysie

W naszym mieście powstało miejsce, gdzie psiaki mogą bez smyczy wybiegać się do woli. Ogrodzony teren znajduje się przy Al. Duńczyków niedaleko „kaczych dołków”.  Mieszkańcy już z niego korzystają. Zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych można spotkać właścicieli z ich czworonogami.

13 arów zielonego terenu zostało ogrodzonych specjalnie dla naszych pupili. Blisko 1/3 obszaru pokryta jest zrębkami drewna. Tak zalecali behawioryści – dzięki podłożu czworonogi mogą bezpiecznie skakać czy kopać bez narażania się na kontakt z błotem. Wkrótce w eko-strefie mają pojawić się zabawki dla psów. Dostarczy je firma Nestle - wśród nich będzie m.in. równoważnia. Przy obiekcie staną też dwie lampy solarne. Psia eko-strefa ma być całkowicie wyposażona jeszcze w tym miesiącu.

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…