Nowe autobusy już niebawem na nyskich ulicach

Miejski Zakład Komunikacji już niebawem poszerzy tabor o dwa autobusy elektryczne. Pojazdy wyjadą na ulice naszego miasta po zakończeniu modernizacji centrum. Dostarczy je producent z Czech, firma SOR. Nowe pojazdy elektryczne mają także zasilić tabor PKS-u. Przewoźnik testuje obecnie 37-osobowy autobus.

Ma on być przeznaczony na rynek lokalny obsługiwany przez PKS, ale również do obsługi tras wycieczkowych i turystycznych. Co istotne, pojazd jest też ekologiczny - spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro 6. Przypomnijmy, że trwa odmładzanie floty nyskiego PKS-u. 7 nowych pojazdów ma znacznie unowocześnić tabor przewoźnika. Maszyny będą wyposażone w system monitoringu, telewizję cyfrową czy klimatyzację, a także będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma kosztować ponad 6 mln złotych. Co ciekawe pasażerowie w telewizorach będą mogli zobaczyć najnowsze odcinki Faktografu Powiatu Nyskiego. 

PKS został również dokapitalizowany ze środków budżetu państwa w ramach programu przywracania zlikwidowanych połączeń. Aby sytuacja nie powtórzyła się w najbliższych latach z pewnością musi wzrosnąć opłacalność linii. Uproszczając myśl, więcej osób musi zacząć korzystać z połączeń PKS-u. Na przykładzie modernizacji PKP widać, że jest do możliwe do spełnienia.

fot. Powiat Nyski 

Ostatnio zmieniany środa, 27 listopad 2019 17:25
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…