Cmentarz dla zwierząt w Nysie

O potrzebie utworzenia takiego miejsca mówi się nie tylko w Nysie, ale także w innych miastach w naszym województwie. Właściciele czworonogów w Opolskiem nie mają bowiem możliwości pochowania swojego pupila. Aby to zrobić muszą jeździć do sąsiednich województw. Władze Nysy chcą to zmienić.

W przyszłym roku miałby powstać cmentarz dla zwierząt. Na razie nie wiadomo kto miałby zarządzać takim miejscem, ani ile musielibyśmy zapłacić za pochowanie naszego pupila. Pierwszy cmentarz dla zwierząt w naszym województwie powstaje w Kędzierzynie KoźluBudowa obiektu to jeden z elementów rozbudowy cmentarza komunalnego przy ulicy Gajowej. Na kwaterze ma być około 300 miejsc do pochówku psów czy kotów.

Śmierć naszego ukochanego czworonoga rodzi nie tylko ból po stracie przyjaciela, ale też problem prawny. Zgodnie z przepisami martwe zwierzę powinniśmy bowiem… zutylizować. Za pogrzeb psa w przydomowym ogródku czy innym miejscu grozi wysoka kara finansowa (nawet powyżej 20 000 zł!). Cmentarz dla zwierząt rozwiązałby ten problem. Najbliższe takie miejsca są w Kątach Wrocławskich, w Rybniku i w Bytomiu. Nyski cmentarz dla zwierząt, zgodnie z założeniami, miałby zacząć funkcjonować do końca 2020 roku.Jako potencjalną lokalizację wymienia się działkę za cmentarzem przy Złotogłowickiej.

fot. natemat.pl

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…