Apel do starosty. Czy zarząd przeznaczy fundusze na testy na koronawirusa?
W Polsce przeprowadzono ponad 13 tysięcy testów na koronawirusa. Dla jednych to dużo, dla innych wręcz przeciwnie. O przeznaczenie pieniędzy na badanie mieszkańców Powiatu Nyskiego pod względem zachorowań na COVID-19 apelują radni PO i PSL. 
 
Z każdym dniem zachorowań na koronawirusa COVID-19 przybywa na całym świecie, w tym w Polsce. Już 30 laboratoriów w kraju bada próbki od potencjalnych zakażonych. Rząd informuje o dużej ilości przeprowadzonych testów, jednak nie dla wszystkich są to wystarczajcie działania. Z apelem o zrezygnowaniu z nowych działań promocyjnych oraz remontów szkół zwrócili się do starosty radni PO i PSL. 

,,Dobra Panie starosto Andrzej Kruczkiewicz - to nie są ćwiczenia. W obliczu braku informacji o konkretnych działaniach i pomysłach w walce z wrogiem z Chin, a także wobec braku sesji rady powiatu i braku informowania radnych- w imieniu klubów radnych PO i PSL wraz z Czesław Biłobran w poniedziałek złożymy pismo z wnioskami. Pierwszy wniosek dotyczy natychmiastowego wstrzymania wydatków budżetowych związanych z promocją, remontami w placówkach oświatowych (w których i tak nie ma zajęć) , inwestycjami planowanymi a nie związanymi umowami. Apelujemy o niezwłoczne przygotowanie zmian w budżecie i przeznaczenie tych pieniędzy na wsparcie zozu w Nysie, wyposażenie oddziału zakaźnego, wyposażenie ratowników medycznych by ich praca była bezpieczna. Ponadto zwracamy się o przeznaczenie kwoty 500 tys zł na zakup około 7000 testów na nosicielstwo koronawirusa dla mieszkańców powiatu. Po drugie apelujemy o przygotowanie na bazie narzędzi dostępnych w PUP konkretnego i jednolitego pakietu wsparcia przedsiębiorców, szczególnie z sektora usług.''pisze rady Rady Powiatu, Daniel Palimąka.

Wniosek ma trafić do rąk starosty Andrzeja Kruczkiewicza w poniedziałek. Radny zarzuca także starości, że mimo zagrożenia epidemiologicznego, włodarz powiatu zgodził się na przywrócenie niektórych kursów PKS. Zdaniem polityka jest to błąd, który może mieć negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców.
Ostatnio zmieniany sobota, 21 marzec 2020 14:59
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…