W Opolu powstanie sieć ogólnodostępnych sieci ładowania

Do 7 kwietnia w Opolu trwają konsultacje społeczne dotyczące zaproponowanych lokalizacji stacji ładowania samochodów elektrycznych. W naszym województwie zagęszczenie stacji wciąż pozostaje poniżej oczekiwań.

W planie przewidziano ponad 20 nowych punktów stacji ładowania samochód z napędem elektrycznym. Mieszkańcy Opola uwagi mogą zgłaszać do 7 kwietnia. Nie wiadomo kiedy podobne stacje staną w Nysie. Gmina przed rokiem informowała, że temat zostanie poważnie potraktowany, a montaż urządzeń to kwestia czasu na pozyskanie funduszy. Stacje pojawią prawdopodobnie tuż po zakończeniu rewitalizacji głównych ulic miasta. Tak zrobiono w Otmuchowie. W ramach projektu „Rewitalizacja terenów miasta Otmuchów” przewidziano również montaż samoobsługowych stacji w ścisłym centrum miasta. Otmuchowianie mogą z nich za darmo korzystać od kilku miesięcy.

Wiemy na pewno, że w Nysie w pierwszej kolejności w maju zostaną zamontowane nowe meble miejskie na wyremontowanych ulicach.

 

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…