Dytko, PWSZ, czy Umicore?

Po zapowiedziach gminy w sprawie budowy stacji ładowania samochodów elektrycznych, do działań przystępuje nyska PWSZ. Uczelnia planuje budowę na swoim terenie elektrowni fotowoltaicznej na własne potrzeby. Co powstanie szybciej?

Elektrownia fotowoltaiczna zaspokoi potrzeby uczelni w zakresie dostawy energii elektrycznej, a z nadwyżki będą mogły korzystać spółki gminne, które mają być partnerem w tym projekcie. W ramach projektu ”Sustainable University – PWSZ w Nysie” uczelnia na parkingach przy poszczególnych instytutach zainstaluje stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Być może z czasem będą mogli korzystać z nich mieszkańcy Nysy. Działania te wpisują się nie tylko w działania pro-ekologiczne, ale także nastawione są na szeroką współpracę z firmą Umicore. Belgijski potentat jeszcze w tym roku ma rozpocząć budowę wielkiej fabryki i biurowca pod Nysą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że w branży elektromobilności Nysa może dorzucić kolejną cegiełkę, bowiem Paweł Dytko jest coraz bliższy pokazania własnego prototypu auta elektrycznego. Przedsmak mogliśmy poczuć podczas Biegu Nyskiego, ale nasz były kierowca rajdowy mówi, że do ukończenia pojazdu trzeba jeszcze wiele pracy. Tutaj sukces zależy również od znalezienia odpowiednich dostawców poszczególnych podzespołów. Wyścig trwa i będziemy z wypiekami na policzkach śledzić, kto pierwszy ukończy zaplanowane zadania.

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 15:37
Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…