Powódź tysiąclecia - tak wyglądała Nysa 22 lata temu

Już 22 lata minęły od pamiętnej powodzi z 1997 roku. Wielu z mieszkańców Nysy wciąż doskonale pamięta tamte tragiczne chwile i walkę z żywiołem. Kataklizm dotknął 25 ówczesnych województw. Zginęły 54 osoby, a około 1500 rodzin straciło dach nad głową. Straty materialne zostały oszacowane na ponad 3,5 mld dolarów.

W lipcu 1997 roku pod wodą znalazły się m.in.  miasta wzdłuż Odry i Nysy Kłodzkiej.: Nysa, Kłodzko, Racibórz, Kędzierzyn-Koźle i Krapkowice. Do Opola fala kulminacyjna  dotarła 10 lipca, a miasto zostało odcięte od świata. W Nysie wielka woda spowodowała liczne straty, a jednym z następstw była konieczność remontu wysłużonej zapory.


 • Zdjęcia pochodzą z archiwum Urzędu Miejskiego w Nysie.

  Czytany 1157 razy Ostatnio zmieniany sobota, 13 lipiec 2019 08:27
  Super User

  Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

  Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Zaloguj się, by skomentować

  Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

  Informacje

  NysaFoto

  Top
  Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…