Budżet powiatu uchwalony

Budżet Powiatu Nyskiego Uchwalony. To główny punkt dzisiejszej, dokończonej XIV sesji Rady Powiatu Nyskiego. Deficyt wyniesie ponad 11 milionów złotych.

Znów gorąco w powiecie. 8 stycznia radni dokończyli przerwane 31 grudnia obrady. Zgodnie z przewidywaniami, radni opozycji w obecności kamer chcieli wnieść istotne poprawki. Rady Piotr Woźniak proponował przesunięcie środków na sport. Mowa o znacznej kwocie 800 tys. złotych. Środki obiecane Stali Nysa proponował przesunąć np. na zajęcia dodatkowe w szkołach. Lider Lewicy proponował również ścięcie dotacji dla Powiatowego Urzędu Pracy o 1,5 miliona złotych, czemu stanowczo przeciwstawiła się Joanna Burska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu. 

Były wicestarosta Jacek Chwalenia proponował przeznaczyć 200 tys. na piłkarzy Polonii Nysa, a Jolanta Barska dopytywała dlaczego w budżecie nie znalazły się środki na remont Alei Wojska Polskiego. Radni proponowali, aby zabezpieczyć środki choćby na I etap tej inwestycji. Kolegów z ław próbował uciszać Grzegorz Samborski, który w bardzo osobistym wystąpieniu przypomniał o potrzebach osób niepełnosprawnych. To pokłosie zdjęcia z budżetu zadania budowy windy w Muzeum Powiatowym.

Jak przypomniał Przewodniczący Rady Bogdan Wyczałkowski, sesja budżetowa to nie czas na nowe wnioski, a dyskusja nad kształtem budżetu na 2020 rok powinna odbywać się na komisjach. Ostatecznie, 14 głosami za budżet został przegłosowany. Przeciwko było między innymi trzech radnych z nowego klubu Prawica Razem. Od głosu wstrzymali się m.in. Daniel Palimąka, Tomasz Jazieniecki oraz Jolanta Barska. 

Dochody Powiatu wyniosą ponad 155 mln złotych, z czego spora część zostanie wydatkowana na ochronę zdrowia, subwencje oświatowe i inwestycje drogowe. 250 tys. przeznaczono na renowację Kościoła NMP w Nysie, 640 tys. na internat w budowlance, a blisko 6 mln na kontynuację budowy Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji. W tym roku na termomodernizację budynków użyteczności publicznej powiat wyda 1,2 mln, a 1,5 na modernizację nawierzchni dróg i chodników.

fot. Powiat Nyski

 

Super User

Zachęcamy do lajkowania naszych artykułów i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi. 

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zaloguj się, by skomentować

Pierwszy portal miejski w Nysie pozbawiony hejtu. Zgadasz się na te warunki?

Informacje

NysaFoto

Top
Strona używa ciasteczek tylko w podstawowych celach. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili można dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies. More details…